Impreza Karnawałowa w Firmie

Zabawa w nowym wydaniu

Nie ma lepszej motywacji dla pracowników jak rozpoczęcie nowego roku od dobrej imprezy karnawałowej. Ten rodzaj imprez bardzo mocno się rozwijał i był często zamiennikiem do imprez świątecznych, ale ostatnie lata przerwały tą tendencje. Jednak rok 2023 już pokazał, że zainteresowanie tym tematem powoli wraca. Nowy rok będzie odpowiedzią czy było to tylko chwilowe zainteresowanie.

Często pokutuje w Polsce przeświadczenie, że ten typ wydarzeń jest mocnym nawiązaniem do dawnych czasów, czyli firmowe potańcówki karnawałowe, które było organizowane w świetlicach zakładowych. Nic bardziej mylnego, ponieważ dziś są to całkiem inne wydarzenia i o innym charakterze. W dużej części organizowane są na miejscu, ale widzimy też wzrost wyjazdami firmowymi w pierwszym kwartale roku.

Impreza karnawałowa dziś, musi być imprezą z motywem przewodnim. Jest to niemal must be każdego eventu. Najczęściej realizowane przez nas tematy to Ice Party, Fluo i Di de Los Muertos. Pomysły które jeszcze kilka lat temu nie miałyby prawa się odbyć, zyskały jednak przychylność naszych odbiorców. Bez względu na temat, zawsze jest to dobra zabawa taneczna z fajnymi atrakcjami i konkursami. Niemal na każdej z nich są przygotowane specjalne stanowiska do wizażu, gdzie można profesjonalnie zrobić makijaż w nawiązaniu do motywu przewodniego. Zdarzają się przypadki, kiedy również panowie są zainteresowani taki drobnymi urozmaiceniami.

A może warto wyjechać?

Karnawałowe wyjazdy integracyjne to coraz częstszy trend, który możemy zaobserwować. Firmy i pracownicy chcą wyjechać na 2/3 dni i poprzebywać ze sobą. Połączone jest to często z warsztatami i szkoleniami w części dziennej, gdzie uczestnicy poznają nowe strategie, produkty firmy. Ten czas jest też mocno wykorzystywany do integracji zespołów jak i prowadzenia działań, gdzie kadra zarządzająca chce poznać zdanie i oceny jakie mają pracownicy na temat nowych koncepcji lub kierunków rozwoju działalności. Z pewnością przebywanie w neutralnym miejscu pomaga w tym.

Ten rodzaj wydarzeń z pewnością nie zastąpi w pełni imprez świątecznych czy imprez plenerowych. Jest to ciekawa alternatywa lub odmiana właśnie dla nich. Warto czasami zamienić corocznie organizowany piknik na wyjazd lub imprezę karnawałową. Bardzo często doradzamy naszym Klientom, aby wydarzenia w firmie organizowali naprzemiennie, w jednym roku plener a w drugim impreza zamknięta. Dzięki temu pracownicy mają różnorodność działań eventowych. Oczywiście nie wszędzie się uda przeprowadzić taką strategie, gdzie mowa o przedsiębiorstwach zatrudniających po kilka tysięcy pracowników. Chociaż nie ma rzeczy niemożliwych, zdarzyło nam się dla kilku takich firm przeprowadzić wydarzenie w turach. I możemy śmiało potwierdzić, że się da. 

Jesteśmy bardzo ciekawi, która z naszych nowych propozycji spotka się z uznaniem naszych Klientów na początku 2024 roku? Mamy kilka oryginalnych pomysłów, którymi mamy nadzieję zaskoczyć a czy nam się to uda dowiemy się już w najbliższym czasie. Najważniejsze i nieodzowne jest to, aby były to eventy na żywo, gdzie z uśmiechem możemy się spotkać i pobawić w gronie kolegów i koleżanek z pracy.

Leave a Reply

fapjunk