Co można zyskać pracując w branży eventowej?

Jeśli zastanawialiście się kiedyś nad wyborem swojej ścieżki kariery pod kątem event managera, to musicie wiedzieć, że nie jest to spokojna, bezstresowa i powtarzalna praca w biurze od 8-16. Jeśli szukacie ciągłego rozwoju i dynamicznej pracy to z pewnością ten kierunek się Wam spodoba! Uważam, że tego zawodu nie możemy porównać do żadnego innego, a doświadczenia zebrane w branży eventowej, mogą przynieść Wam wiele korzyści – i właśnie ten aspekt chcę Wam dziś przybliżyć. 

Eventy – z czym to się je

Eventowcy to osoby, które znają się na wszystkim – pracujemy dla różnych klientów z każdej możliwej branży, dlatego też musimy potrafić zrozumieć każdego i odpowiedzieć na jego potrzeby.

Świat eventów to organizm żywy w którym nie możemy trzymać się jasno określonych zasad czy reguł. Ważne jest to, aby posiadać zmysł, który pozwoli nam już na etapie planowania wydarzenia, wyobrazić sobie wielopoziomową mapę wszystkich składowych eventu.

Praca w naszej branży to wieczne wyzwania, dzięki którym możemy się stale rozwijać. Duże zróżnicowanie projektów pozwala nam na ciągłe poszerzanie swoich kompetencji i bycie na bieżąco z aktualnościami na rynku. Dynamika i tempo pracy są na tak wysokim poziomie, że chce się tylko więcej i więcej!.

Zawód – event manager

Event managerowie często są nazywani „ludźmi z żelaza”, niezłomnymi, pracującymi setki nadgodzin, niezażywający prawie w ogóle snu, dążący do realizacji nawet najbardziej szalonych pomysłów. Swobodnie poruszający się w kryzysie, nie tracący głowy i nadziei, a jednocześnie kreatywnie rozwiązujący problemy.

Praca na stanowisku event managera to nie tylko spełnianie swoich najbardziej kreatywnych pomysłów czy bycie na bieżąco z nowościami na rynku, to przede wszystkich niesamowita szkoła, która uczy nas wielu cennych zachowań oraz kształtuje naszą osobowość.

Co zyskujemy będąc eventowcami?

Odporność na stres, odpowiedzialność, asertywność, to tylko jedne z wielu cech, które nabywamy podczas pracy na stanowisku event managera. Wytrzymałość psychiczna w momentach silnego napięcia, to umiejętność, którą każdy eventowiec będzie musiał przyswoić z uwagi na mnóstwo czynników stresogennych, do których trzeba będzie przywyknąć prowadząc swoje projekty. Duża liczba zadań, współpraca z różnymi osobowościami, klienci patrzący na ręce oraz efekty pracy, powodują, że musimy być osobami silnymi psychicznie, które potrafią zebrać w sobie siły i wyjść poza swoją strefę komfortu.

Kolejnymi plusami pracy w branży eventowej są z pewnością takie aspekty jak: multitasking na 200%, komunikacja na poziomie eksperckim czy też duża sieć kontaktów. Jako osoby, pracujące na wielu płaszczyznach codziennie spotykamy się z ciekawymi osobowościami
z którymi budujemy trwałe relacje. To dzięki nim, bardzo często udaje nam się zrealizować rzeczy niemożliwe.

Jako osoba pracująca już kilka lat na stanowisku event managera, śmiało mogę powiedzieć, że ten zawód potrafi zmienić sposób patrzenia na życie. Po pewnym czasie dostrzega się rzeczy, na które wcześniej byśmy nie zwrócili nigdy uwagi. Jako event manager stałam się z pewnością osobą bardziej zdecydowaną, konsekwentną w swoich działaniach i pewną siebie. Nie jest to zawód dla każdego, niemniej jednak wszystkim, którzy chcą się sprawdzić w branży eventowej polecam to doświadczenie. Uwierzcie, tu nawet miesiąc pracy nauczy Was bardzo wiele.

Related Posts