Nowinki technologiczne na eventach – aplikacja mobilna

Element zaskoczenia to jeden z najbardziej pożądanych efektów podczas organizacji wydarzenia. Co można zrobić, aby go uzyskać? Należy dobrać takie atrakcje, które dotąd są nieznane uczestnikom imprezy.

Co chwilę w sieci można znaleźć całe mnóstwo artykułów dotyczących nowości technologicznych, które można wykorzystać podczas organizacji imprezy. Pojawiają się one w takim tempie, że nie sposób za nimi nadążyć. W dobie wszechobecnego Internetu, wdrożenie niektórych z nich nie stanowi większego problemu.

Aplikacja mobilna – bo o niej dziś mowa, to jedna z propozycji coraz częściej pojawiających się na imprezach firmowych. Jak działa? Jakie daje możliwości zarówno dla organizatora jak i uczestnika? W jaki sposób uświetnia event? Na te pytania za chwilę otrzymacie odpowiedź.

Prostota w obsłudze – Aplikacja Mobilna na Evencie

Pierwszym zachęcającym aspektem posiadania aplikacji mobilnej jest prostota jej zainstalowania. Wystarczy kilka kliknięć w telefonie i cały proces jest gotowy. Nie trzeba się logować, tworzyć haseł czy podawać maili, co zazwyczaj generuje stratę czasu, która bardzo zniechęca osobę zainteresowaną do dokończenia procesu rejestracji. Od tej chwili każdy uczestnik wydarzenia ma pełne informacje dotyczące zbliżającego się eventu firmowego. Dodatkowym detalem jest dedykowany layout, który wcześniej powstaje specjalnie na potrzebę danego wydarzenia. Pole do manewrów graficznych jest nieskończone. Pełna kolorystyka, logotypy firmy czy hasła przewodnie – to wszystko może znaleźć się na ekranie smartfona od razu po otwarciu aplikacji.

Aplikacja mobilna na eventach – uczestnicy stale na bieżąco

Długie maile opisujące charakterystykę i agendę wydarzenia to coś, czego ludzie nie lubią czytać. Wolimy wybierać treści dopasowane do nas, do naszych oczekiwań i zainteresowań. Lubimy filtrować treści żeby znaleźć to, czego szukamy. Aplikacja działa właśnie w taki sposób. Z całej, dokładnie podzielonej na odpowiednie sekcje listy, możemy wybrać konkretnie te komunikaty, z którymi chcemy się zapoznać. Wszystkie atrakcje mają przypisane zdjęcia – dzięki temu każdy z uczestników wie jak dany obiekt wygląda i potrafi w prostszy sposób go zlokalizować. Wgrana mapa terenu pomaga zobrazować, co znajduje się w konkretnym miejscu na terenie imprezy. Co więcej, każda osoba posiadająca aplikację, otrzymuje na bieżąco wszystkie wiadomości dotyczące imprezy, które organizator wysyła za jej pośrednictwem.  Nie trzeba znać na pamięć całej agendy, bo mamy ją pod ręką przez cały czas.

Aplikacja mobilna a feedback z eventu

Aplikacja daje szerokie spektrum analizy i zdobycia wiedzy, co gościom eventu podobało się najbardziej. Dzięki takim funkcjom jak ankieta czy głosowanie możemy monitorować, które z dostępnych atrakcji uczestnicy wydarzenia ocenili najwyżej. Poprzez aplikację możliwe są także zapisy na atrakcje online. Zainteresowani nie muszą specjalnie udawać się w wyznaczone miejsca w celu rejestracji. Mogą to zrobić wygodnie z pozycji własnego telefonu z dowolnego miejsca imprezy. Organizator ma znakomite narzędzie do komunikacji ze wszystkimi gośćmi eventu. Szybkie przypomnienie o nadchodzącym koncercie/konkursie/turnieju? Znaleziony na środku placu portfel? Ważne informacje organizacyjne? Wystarczy wysłać krótkie powiadomienie na wall’u, a po chwili każdy uczestnik zobaczy je na swoim telefonie.

Aplikacja na eventach – Czy warto?

O ile uzupełnienie takiej aplikacji posegregowanymi informacjami, stworzenie layoutu oraz dodanie zdjęć są dość czasochłonne, to korzyści płynące z jej wdrożenia w event są obiecujące. Telefon to narzędzie, które towarzyszy człowiekowi niemal przez cały dzień. Do korzystania z niego jesteśmy więc przyzwyczajeni. Czy zagraża on integracji? Nic na to nie wskazuje – aplikacja nie jest ta tyle obszerna żeby obsługa jej zajmowała wiele czasu. Za to jest świetnym, nietuzinkowym rozwiązaniem komunikacyjnym podczas wydarzenia. Ludzie mogą pozyskiwać informacje, komunikować się ze sobą nawzajem, dzielić zdjęciami we wspólnej galerii czy na bieżąco śledzić agendę całej imprezy. Możemy spokojnie określić taką aplikację mobilną jako oryginalny „gadżet” na imprezy firmowe, jednak pamiętajmy, że to ludzie budują emocje i żadna technologia nie jest w stanie zastąpić miłej pogawędki przy drinku z drugim człowiekiem 😊

Related Posts

Leave a Reply