Kryzys kreatywności – czyli jak poradzić sobie z problemami przy kreowaniu eventów.

Kreatywność to jedna z najbardziej pożądanych cech u event managerów. Agencje prześcigają się w pomysłach, które mają zachęcić firmy do współpracy. Co zrobić jak pomysłów brakuje, a czas do złożenia oferty ucieka? Przetestowaliśmy kilka ćwiczeń pobudzających kreatywność, a poniżej znajdziecie te najbardziej skuteczne.

 

Co, gdy dopadnie nas kryzys?

Często brak koncepcji wynika z przepracowania i ,,przegrzania”. Zrób sobie przerwę, przestań na chwilę skupiać się na jednym pomyśle. Pomoże Ci tu krótka przerwa na spacer, herbatę czy zresetowanie się na chwile przy ulubionej książce. Zarówno pobyt samemu jak i w towarzystwie znajomych odpręży Cię i pomoże zebrać nowe idee. A może inspirację znajdziesz w trakcie wykonywania jednej z tych czynności?

Jeżeli masz więcej wolnego czasu pomyśl nad ćwiczeniami siłowymi, endorfina pobudzi Twoje myślenie a i dla Twojego zdrowia będzie to zbawienne. W momencie w którym wysilamy się fizycznie  myślenie przychodzi nam znacznie łatwiej. Wystarczy 10 minut aktywności a Wasz umysł będzie pracował efektywniej. Nie macie czasu na siłownie? Wbiegnijcie kilka razy po schodach, przespacerujcie się, to z pewnością pomoże. Jeżeli lepsze pomysły przychodzą Ci w spokojniejszym otoczeniu – medytacja może być rozwiązaniem.

 

Rozwój Kreatywności

Jednym z najstarszych sposobów na rozwój kreatywności jest czytanie. Czytanie rozbudza wyobraźnię, a co za tym idzie, pomoże Ci w wymyśleniu chociażby niespotykanych dekoracji. Poza wszystkim jest to również doskonały trening dla mózgu. Warto tu jednak zaznaczyć, że aby kreatywność się rozwijała dobrze jest sięgać po lektury, które pogłębią naszą wiedzę i jednocześnie sprawią, że dowiemy się czegoś nowego. Czytaj też te pozycje, które dostarczają Ci emocji, sprawiają Ci przyjemność. Poza rozwojem wyobraźni i poszerzeniem wiedzy na dany temat zagwarantujesz sobie zwiększenie zasobu słownictwa i spowolnisz starzenie się mózgu.

Dobrym sposobem na nowy genialny pomysł czy rozwiązanie mogą być ćwiczenia pobudzające mózg do pracy. Wydawać by się mogło, że pobudzenie mózgu do zwiększonej pracy jest powiązane z niemożliwymi do wykonania czynnościami. Nic bardziej mylnego. W skupieniu pomogą Ci krzyżówki, wykreślanki, sudoku, ale też…kolorowanki! Wróć do czynności wykonywanych jako dziecko. Obecnie na polskim rynku dostępny jest ogromny wybór kolorowanek dla dorosłych, które składają się z wielu elementów! Pomogą Ci one w skupieniu, ale też pobudzą do kreatywnego myślenia. A może któraś z kolorowanek albo hasło w krzyżówce podpowiedzą Ci genialny pomysł na event?

 

Kreatywność a zdrowe odżywianie

Nie bez znaczenia dla naszej kreatywności jest też to jak dbamy o nasze zdrowie i organizm. Skoro była już mowa o ćwiczeniach czy medytacji, czas przejść do rzeczy które spożywamy. Warto tu przekonać się do zielonej herbaty. Jej działanie nie tylko pobudza. Kolejne parzenia, mogą działać na nas również relaksująco. Zielona herbata poprawi Twoją koncentrację czy zdolność uczenia się. Dbając o stan swojego mózgu nie można zapominać o zdrowym odżywaniu. Do produktów, które wspomagają prace mózgu zaliczamy m.in. jabłka, cytrusy, szpinak, jarmuż czy dynię.

Pamiętaj, dobry pomysł na event może przyjść do Ciebie w każdej chwili. Miej przy sobie notes i długopis. Brzmi staromodnie? No tak, przecież można zapisać wszystko w telefonie. Udowodniono, że odręczne pisanie aktywuje inne obszary mózgu, co również wpływa na jego rozwój.

 

Zmęczenie a kreatywność

Jeżeli kryzys waszej kreatywności doszedł do tego momentu, w którym nie jesteście w stanie ruszyć dalej, mamy dla Was jeszcze jeden sposób – sen. Kto z nas nie zna zbawczego wpływu spania? Poza wypoczynkiem, sen poprawia pamięć, spaja ostatnie wspomnienia czy wspomaga rozwiązywanie problemów. Zatem czy Wam się to podoba czy nie – odpoczywać trzeba, bo kto wie, może właśnie ten sposób będzie dla Was najlepszy i pobudzi Wasze szare komórki do wymyślenia szalonego eventu, który powali na kolana klienta?

Problem pojawia się w momencie w którym nie macie czasu ani na siłownię ani na medytację o śnie już nie mówiąc. Ale spokojnie, i tu amerykańscy naukowcy znaleźli rozwiązanie. Zmęczony mózg nie potrafi sam z siebie odsunąć spraw, które go rozpraszają. I na tym Wasza kreatywność również może skorzystać. Rozproszenie, przypadkowe obrazy przewijające się przez głowę czy nawiązania do rzeczy o których myśleliśmy przez cały dzień mogą sprawić, że wymyślimy kreatywny i nieszablonowy event.

Sposobów na pobudzenie kreatywności jest mnóstwo. Sprawdźcie, który będzie dla Was najbardziej skuteczny i do dzieła!

Leave a Reply

fapjunk