Sezon piknikowy dla firm czas zacząć – mały poradnik

Najbliższe miesiące to czas, kiedy firmy co rusz organizują specjalne pikniki firmowe dla swoich pracowników i ich rodzin. Na co powinny zwrócić uwagę, organizując tego typu wydarzenie bez pomocy zewnętrznych agencji eventowych?

Udany piknik firmowy – Doradzamy

Oto 5 najważniejszych porad dla organizatorów, które ułatwią im przygotowanie wyjątkowej zabawy piknikowej na własną rękę.

Wakacje to taki czas, kiedy można z dużym prawdopodobieństwem przewidzieć, jaka będzie pogoda w ciągu najbliższych kilku dni. Niestety, czasem potrafi spłatać figle. Najczęściej więc zadawanym pytaniem padającym ze strony firm jest: co robić w przypadku niepogody? Cóż, nie ma na to złotego środka. Warunki atmosferyczne mają ogromny wpływ na przebieg pikniku. Duża część planowanych wtedy atrakcji ma charakter typowo plenerowy i w przypadku np. nagłego oberwania chmury nie da się ich szybko schować i odpowiednio zabezpieczyć wszystkich działających urządzeń elektrycznych. Najlepiej więc skontaktować się wcześniej ze sprawdzoną firmą dostarczającą halę namiotową i ustalić z nią, że na 2-3 dni przed eventem dostarczy tego typu konstrukcję – tak na wszelki wypadek.  Hala namiotowa pozwoli przenieść niektóre atrakcje pod dach, jak również zapewni bezpieczne schronienie dla uczestników pikniku. Z kolei w przypadku upałów organizator powinien pamiętać o przygotowaniu odpowiednio dużego zadaszenia i ilości płynów dla najmłodszych.

Catering – istotny element planowania pikniku

Smaczne jedzenie to podstawa udanej imprezy. Dlatego przeglądając oferty firm cateringowych obsługujących tego typu imprezy, warto zwrócić uwagę na dopasowanie ich menu zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Druga istotna rzecz to sposób serwowania posiłków. Podczas firmowego pikniku można wydawać posiłki dwojako: na talony lub w wersji open (czyli w formie szwedzkiego stołu). Warto również zapytać firmę cateringową, ile przewiduje punktów wydawczych. Nie ma bowiem nic gorszego na pikniku jak stanie przez uczestników w długich kolejkach.

Dmuchańce to symbol pikniku

Na takim pikniku jak firmowy nie może zabraknąć tzw. dmuchańców, szczególnie gdy obecni są na nim najmłodsi. Na rynku jest wiele firm oferujących tego typu atrakcje, jednak szukając „tej najlepszej”, należy zapytać o wiek oferowanych urządzeń, atest, stan techniczny i poprosić o ich zdjęcia. Często zdarzają się małe firmy, których dmuchańce  pozostawiają wiele do życzenia. Zamki mające 4 lata lub więcej są już przeważnie dość mocno wyeksploatowane. Trzeba też pamiętać o jeszcze jednym: o odpowiedniej liczbie takich atrakcji  dostosowanej do ilości obecnych na imprezie dzieci.

Zadbaj o Atrakcję

Na pikniku każdy powinien znaleźć coś dla siebie, zarówno dorośli, jak i dzieci. Pamiętajmy więc o atrakcjach dostosowanych dla całych rodzin. Wspólnie spędzony w gronie najbliższych czas jest niewątpliwie superpamiątką z imprezy. Organizator powinien mieć szczególnie na uwadze grupę dzieci w wieku 10-18 lat, dla których zabawa na zamku dmuchanym to już żadna atrakcja, ponieważ oczekują czegoś bardziej skomplikowanego. Dla tej grupy odbiorców trzeba zaproponować bardziej stymulujące i dynamiczne atrakcje, np.: różnego rodzaju symulatory, stoiska naukowe itp.

Nowości przy organizacji pikników

Sprawdzone atrakcje piknikowe to jedno. Ale przy każdej takiej imprezie warto pokusić się o coś nowego i znaleźć ciekawe rozwiązania dla uczestników. Wiadomo, że piknik to głównie grill, dmuchańce i konkursy. Warto jednak zawsze zaproponować coś, czego goście nie widzieli nigdzie indziej. Na szczęście rynek tego typu atrakcji jest bogaty w nietuzinkowe oferty. Według nas w tym roku hitem będą 70-metrowy tor dla aut sterowanych i blender bikes.

Planowanie pikniku firmowego z odpowiednim wyprzedzeniem to gwarancją udanej zabawy. Mamy więc nadzieję, że ten poradnik okaże się przydatny dla wszystkich stawiających pierwsze kroki w organizowaniu takich wydarzeń. Życzymy wszystkim udanych spotkań w większym gronie na świeżym powietrzu!

Leave a Reply

fapjunk