Różne oblicza strefy chillout

Stylowe, nowoczesne strefy chillout to w ostatnim czasie modny element każdego eventu. W zależności od wybranych mebli czy dodatków ta przestrzeń może stanowić bardziej lub mniej oficjalną część spotkania.

Strefa chillout jako miejsce relaksu na evencie

Formalna oprawa wydarzenia będzie potrzebowała aranżacji foteli i stolików, natomiast tam gdzie przeważać będzie swobodna atmosfera możemy wykorzystać namioty, leżaki czy pufy.  Strefa chillout może zostać zaaranżowana dowolnie, zgodnie z główną koncepcją czy tematem przewodnim imprezy, ważne aby dekoracje sprzyjały wypoczynkowi.

Niezależnie jednak od tego czy jest to impreza integracyjna, wydarzenie dla dużej korporacji czy niewielka impreza firmowa, stworzenie takiej przestrzeni może okazać się dobrym miejscem do spędzenia miłego czasu dla gości.

Strefa chillout daje możliwość cieszenia się atmosferą, pozwala na chwilę odpoczynku oraz służy nawiązaniu nowych relacji. Taka przestrzeń może być zaaranżowana
w dowolnym miejscu – w ogrodzie, w hali namiotowej czy na głównej sali. Strefa ta powinna być z pewnością komfortowa i sprzyjająca mniej formalnym kontaktom. Miłym akcentem w takim miejscu będzie przygotowanie drobnego cateringu w postaci finger foodów oraz napoi.

Miejsce sprzyjające networkingowi

Stworzenie tego typu miejsca pozwoli również na nawiązanie nowych relacji biznesowych. Pozyskiwanie kontaktów w bardziej formalny sposób nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich.  Część zaproszonych gości może lepiej odnajdywać się w wydzielonych przestrzeniach, gdzie na spokojnie mogą rozwijać swoje sieci kontaktów. Prowadzenie networkingu w wygodnym fotelu z kawą w ręku może przynieść zupełnie inne rezultaty niż rozmowy odbywające się w oficjalnych okolicznościach. Podczas tego typu spotkań może powstać wiele inspirujących i innowacyjnych pomysłów. Bardzo ważne jest wówczas zapewnienie odpowiedniego klimatu, który będzie służył takim rozmowom. Szczególną uwagę należy zwrócić na dobór mebli i dodatków, tak aby były dopasowane do charakteru wydarzenia. Wystrój i organizacja strefy mają sprzyjać owocnym rozmowom. Wiele gości przychodzi na eventy w celach czysto biznesowych, aby spotkać się z potencjalnymi kontrahentami czy nawiązać pierwsze relacje handlowe. Warto umożliwić im to w właśnie w postaci strefy chillout.

Chillout room – wypoczynek w trakcie pracy

Aktualnie strefa chillout stała się nie tylko niezbędnym dodatkiem każdego eventu, ale również konieczną przestrzenią w biurze danej firmy. Chillout room, bo taką formę to zwykle przyjmuje, jest niczym innym jak wydzieloną strefą, która pozwala na wyciszenie się i chwilowe oderwanie od pracy. Pokój relaksu daje możliwość prowadzenia swobodnych rozmów i pozbawia służbowej atmosfery, co dodatkowo wpływa na integrację pracowników. Powinno to być pomieszczenie z dostępem do światła naturalnego, przytulne, pełne roślin, dające poczucie spokoju i, co niezwykle ważne, możliwości zmiany pozycji ciała. Należy pamiętać też o tym, żeby to miejsce było dopasowane do specyfiki firmy i ludzi w niej pracujących. Wystarczy wówczas oderwać się na chwilę od pracy, zmienić otoczenie i rodzaj aktywności, by mózg odpoczął, a ciało się ożywiło.

Zastosowanie strefy chillout może być różne w zależności od okoliczności lub wydarzenia jakie planujemy. Warto pamiętać o tym, że stworzenie takiego miejsca może przynieść wiele korzyści dla zaproszonych gości czy pracowników firmy, a na tym powinno zależeć nam najbardziej.

fapjunk