Jak uniknąć wypalenia w stresujących czasach?

Specjalistom od wydarzeń wypalenie nie jest obce. W rzeczywistości planista wydarzeń stale zajmuje wysokie miejsce na liście najbardziej stresujących zawodów. Ale kiedy dodamy do tego presję związaną
z koniecznością przystosowania się do pracy zdalnej, globalną pandemią, zmieniającymi się falami w branży i zbliżającymi się wakacjami, wszystko to staje się zbyt duże. W tej chwili każdy człowiek na całym Świecie, zmaga się z tymi samymi problemami. Więc co robić?

Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy zwracać uwagę na nasze zdrowie psychiczne. Uważność, często lekceważona, ale istotna część życia, nigdy nie była tak ważna jak dzisiaj. Nie ma jednak potrzeby rozpaczać w obliczu stresujących i wywołujących niepokój sytuacji. Chociaż zawsze zaleca się konsultację ze specjalistą, są małe rzeczy, które możesz zrobić, aby poprawić swoje życie i pielęgnować wewnętrzny spokój. Oto kilka pomysłów na to, jak uniknąć wypalenia w tych dziwnych czasach.

Zachowaj regularny harmonogram

Dla wielu osób konieczność dostosowania się do pracy
w domu była szczególnie trudna. Ustalony czas przybycia do biura
i ludzie, z którymi można porozmawiać w ciągu dnia, to środowisko, w którym wiele osób dobrze się rozwija. Jednak powrót do tego poziomu normalności nie jest jeszcze rozwiązaniem dla wszystkich, a wielu wciąż ma problemy ze znalezieniem właściwej równowagi.

Najważniejsze jest jednak to, abyś był zdyscyplinowany i przestrzegał regularnego harmonogramu
w ciągu tygodnia. Pracując w domu, bardzo łatwo jest pracować za dużo lub za mało. Mając serię małych zadań, które wykonujesz codziennie w tym samym czasie, możesz znaleźć równowagę i osiągnąć poczucie normalności.

Nie bądź dla siebie zbyt surowy

Artykuły, które uczą, jak uniknąć wypalenia, mogą tego nie zalecać, ale nadal uważam, że warto o tym pamiętać. W tej chwili świat, jaki znaliśmy, został całkowicie wywrócony do góry nogami. Rzeczy, które uważaliśmy za oczywiste, zatrzymały się i nikt tego nie przewidział. Więc pamiętaj, że pod koniec dnia wszyscy jesteśmy w tym razem.

Jeśli jest dzień, w którym nie wykonałeś wszystkich rzeczy z listy rzeczy do zrobienia, nie zamęczaj się tym. Oczywiście nie radzimy Ci całkowicie rezygnować, ale w niektóre dni motywacja może być trudniejsza do znalezienia niż w innych. A jeśli jest jakieś zadanie, które może poczekać do jutra i na które będziesz mógł poświęcić więcej czasu i energii, to po prostu je przełóż.

Zwróć uwagę na małe rzeczy

Następnym punktem na liście sposobów uniknięcia wypalenia jest coś… małego. Ponieważ, jeśli jest jedna rzecz, której nauczyła nas ta pandemia, to tego, że nie powinniśmy przyjmować niczego za pewnik. W świecie tak pochłoniętym przez ekrany, technologię i poszukiwanie natychmiastowej satysfakcji, łatwo jest znieczulić się na małe rzeczy, dzięki którym warto żyć. Jasne, w tej chwili nie możemy polecieć na Majorkę na dwa tygodnie ani imprezować na wspaniałych muzycznych festiwalach, ale starajmy cieszyć się z małych rzeczy, którymi wciąż możemy się otaczać.

Możemy docenić piękno zachodzącego słońca i zapach świeżo upieczonych ciasteczek w naszej kuchni. Rano możemy cieszyć się dobrą kawą i świeżą pościelą w łóżku. Chociaż trudno jest dostrzec dobro w życiu, gdy wszystko wokół nas płonie, nie jest to niemożliwe. I nie tylko nie jest to niemożliwe, ale ma również kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego.

Łącz się z innymi

Poczucie izolacji może pochłonąć wszystko. Ale jako profesjonaliści
w branży, która rozwija się dzięki promowaniu więzi międzyludzkich, musimy podjąć aktywny wysiłek, aby przełożyć to również na nasze życie osobiste. Jak wspomnieliśmy powyżej, wszyscy przeżywają bardzo podobne problemy – a ludzie będą bardziej otwarci niż myślisz, aby inni do nich sięgali.

Wypij kawę ze starym przyjacielem lub zadzwoń do kolegi z liceum. Ludzkie kontakty są nadal najważniejszą rzeczą w życiu każdego człowieka. A nawet jeśli nie możemy tego zrobić w taki sam sposób jak wcześniej, nadal ważne jest, abyśmy to zrobili w ogóle.

Pamiętaj, że nic nie trwa wiecznie

Nawet złe rzeczy i smutne chwile mają swój kres. Wszystkie rzeczy, które powodują tyle stresu i niepokoju, w końcu przeminą. Ale w tej chwili nie możemy nic więcej zrobić, jak tylko przeczekać i spróbować wykorzystać ten czas jako doświadczenie edukacyjne lub serię okazji, aby pozostać jeszcze mocniej w kontakcie z sobą i innymi.

Z paskudnej sytuacji zawsze wychodzi coś dobrego. Może będzie to nowo odkryte uznanie dla małych chwil. A może będzie to głębsze zanurzenie się w związku, o którym myślałeś, że jest tylko powierzchowny. Cokolwiek to jest, rób to we własnym rytmie, w swoim czasie i z ciągłą wdzięcznością za to, co wciąż masz.

Wnioski

Jeśli próbujesz dowiedzieć się więcej o tym, jak uniknąć wypalenia, miejmy nadzieję, że był to pomocny artykuł. Nadeszły trudne czasy i doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Skorzystaj z tych wskazówek i dostosuj je do siebie. Ponadto, jeśli masz inne niesamowite sposoby, które działają na Ciebie, jeśli chodzi o unikanie wypalenia, daj nam znać!

Related Posts