Bezpieczna strefa dla dzieci podczas pikniku firmowego

Piknik firmowy niezależnie od tego ile osób weźmie w nim udział, musi być pod każdym względem perfekcyjnie zorganizowany. Takie wydarzenie powinno zaspokoić potrzeby dużych i małych gości. Aby taki event wiązał się z miłymi wspomnieniami, warto pamiętać o bezpieczeństwie jego najmłodszych uczestników. Jak zorganizować strefę dla dzieci, dbając jednocześnie o komfort dzieci i rodziców? Poniżej nasze wskazówki.

Bezpieczna strefa dla dzieci

Podczas pikniku firmowego zwykle proponujemy dzieciom szereg ciekawych i różnorodnych atrakcji, tak aby każdy maluch mógł znaleźć coś dla siebie. Planujemy i dobieramy je ze szczególną uwagą, biorąc pod uwagę wiek i predyspozycje naszych małych uczestników. Strefa dziecięcych rozrywek powinna być odpowiednio oznaczona
i zorganizowana w spokojniejszym miejscu na terenie wydarzenia, tak aby łatwo można było się po niej poruszać.

W zależności od warunków pogodowych, należy dostosować strefę poprzez postawienie zadaszenia czy namiotu. Aby zminimalizować ryzyko zagrożenia, dobrze byłoby gdyby atrakcje wymagające podłączenia do prądu, były umieszczone w dalekiej odległości od agregatów prądotwórczych. Kiedy nie ma możliwości idealnego zabezpieczenia takich miejsc, warto postawić przy nich ochronę. Należy  również pamiętać
o właściwym poprowadzeniu okablowania oraz ukryciu go w możliwie jak najlepszy sposób.

Wybór atrakcji

Na rynku mamy dostępnych wiele różnorodnych atrakcji, które świetnie sprawdzają się podczas pikniku firmowego. Wśród popularnych znajdują się place zabaw, dmuchańce, gry sportowe, pokazy czy warsztaty edukacyjne. Wszystkie tego typu atrakcje powinny być obsługiwane przez specjalistów, którzy są odpowiednio przeszkoleni. Przed wybraniem konkretnych urządzeń rekreacyjnych, trzeba pamiętać o sprawdzeniu ich pod kątem aktualnych badań technicznych oraz jakości. Na tego typu imprezie sprzęt powinien być w stanie idealnym. Przed oddaniem atrakcji do użytku dzieciom należy zabezpieczyć ją tak, żeby mogły z niej swobodnie i samodzielnie korzystać. Trzeba zwrócić uwagę również na krawędzie czy podłoże, na którym postawione jest dane urządzenie, tak żeby ewentualny upadek był nieszkodliwy.

Opieka nad dziećmi

Ważnym aspektem jest także zapewnienie wykwalifikowanej załogi animatorów i hostess, które w odpowiedni sposób zatroszczą się o najmłodszych uczestników pikniku firmowego. Dobrze jest pamiętać o zatrudnieniu określonej liczby osób, które będą wystarczające na ilość dzieci przewidzianych podczas wydarzenia. Osoby dedykowane do czuwania nad bezpieczeństwem najmłodszych, powinny być sprawdzone i zaufane oraz posiadać doświadczenie w pracy o takim charakterze. Przede wszystkim powinny lubić nawiązywać kontakty z dziećmi i posiadać umiejętność reagowania na niespodziewane sytuacje. Organizatorzy i rodzice będą spokojniejsi kiedy będą mieli pewność, że ich pociechy będą zadbane, a ich bezpieczeństwo będzie na najwyższym poziomie.

Organizacja bezpiecznego pikniku firmowego wiążę się z wieloma wyzwaniami, zwłaszcza kiedy spodziewamy się tam dzieci. Warto pamiętać o tym już na etapie planowania eventu, tak żeby z wyprzedzeniem przewidzieć wszystkie możliwe zagrożenia. Bezpieczeństwo uczestników należy rozumieć wielotorowo i zadbać o każdy związany z nim detal.

Related Posts