ccc_sprandi_polkowice

Data: 01.2016

Lokalizacja: Wrocław

Ilość uczestników: 200 osób

CCC SPRANDI POLKOWICE

Prezentacja drużyny oraz otwarcie lokalizacji – 2016r.

Prezentacja zawodników na sezon 2016 oraz nowej bazy CCC Sprandi Polkowice to jedno z ważniejszych wydarzeń tego najlepszego w Polsce kolarskiego klubu, który systematycznie zbliża się do światowej czołówki. Udział TVP Sport, mediów sportowych z całej Europy i przedstawicieli biznesu sprawił, że zrealizowane wydarzenie musiało mieć rozmach, jakiego jeszcze w świecie polskich klubów kolarskich nie było.

Brief od Klienta zawierał tylko kilka wytycznych: podział eventu na dwie części (otwarcie nowego obiektu szkoleniowego i prezentacja zawodników), konieczność wykorzystania nowych technologii, przystosowanie wydarzenia do potrzeb mediów, a zwłaszcza telewizji.

 

Całość scenografii została oparta o wykorzystanie koncepcji drogi, jaką na co dzień pokonują kolarze w swoich zmaganiach. Zarówno główna scena z ekranem diodowym w kształcie pierścienia oparte były na tym motywie.

 

Prezentacja rozpoczęła się mappingiem 3D na autobusie klubu, następnie prezesi spółki CCC stojąc na scenie włączyli równocześnie znajdujące się na cokołach przyciski, uruchamiając wypływającą z cokołów smugę światła ledowego, która rozświetliła drogę do sceny, samą scenę i ekran diodowy. Na ekranie przedstawiona została prezentacja i ujęcia nowego obiektu wykonane wcześniej z użyciem drona. Na finał prezentacji w otoczeniu wyrzutni CO­­2 i ognia pojawiło się logo Klienta. Finałem eventu był koncert laserowy z udziałem skrzypaczki grającej laserowym smyczkiem z wykorzystaniem pięciu źródeł lasera. Na jej potrzeby wybudowaliśmy specjalną dedykowaną scenę, postawiliśmy ekran diodowy o powierzchni ponad 50 m2, 65 punktów świetlnych i pięć projektorów laserowych na czas koncertu.

Data01.2016
MiejscowośćWrocław
Liczba uczestników200 osób
Liczba godzin montażowych4 dni
Liczba osób zaangażowanych w event65
Liczba dni projektowych od momentu otrzymania zapytania85
CiekawostkiNaszym głównym zadaniem było przygotowanie dedykowanej scenografii i spójne połączenie otwarcia z prezentacją drużyny.